Teknik Özellikler

Teknik

Lamine Parkeler , masif parkelerin birtakım olumsuzluklarını ortadan kaldırmak amacıyla üretilmiştir.Birden fazla, masif ağaç tabakaların endüstriyel yapıştırıcılar,ısı ve basınç altında biraraya getirilerek preslenmesi ile elde edilen lamine parkelerde ilk tabaka esas görüntüyü oluşturmaktadır.

Stabilite

Ağaç malzeme higroskopik özellik taşır. Diğer bir ifade ile rutubet ile etkileşim halindedir.Masif parkelerin ısı ve rutubet değişimlerinde çalışması(daralması ve genişlemesi) ve boyutsal değişiklikler lamine parkede büyük oranda azaltılmıştır.

Sağlık

Ahşap düşük termal iletkenliği sayesinde , öznel sıcaklığı en yüksek yapı malzemesidir.Ayrıca titreşen levha özelliği gösteren lamine parke gibi ahşap elemanlar,yüksek frekanslı seslerin yutulmasını sağlayarak akustik olarak da konforlu bir ortam sağlarlar. Tüm bunlarla beraber, ahşap parkeler ,mikrop ,bakteri barındırmaz ve elektrostatik alan oluşturmazlar.Bu sebeplerden dolayı alerjistlerin (özellikle çocuklar için) evlerde önerdiği en iyi zemin kaplama seçeneği olduğu unutulmamalıdır.

Stile Parquet

Kullandığı tüm ürünleri için kalite ve sağlık standartlarını ön koşul kabul etmektedir.Bu düşünce altında parke üretimindeki tutkal ve cila kullanımında insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin kullanılmasını talep etmektedir.Bu doğrultuda tüm ithalatını yaptığımız ürünlerde, formaldehit içermeyen D4 tutkal ve solvent içermeyen eko cilalar kullanılmaktadır. Ayrıca firmamız montaj sırasındaki tüm yapıştırıcılarda EU standartalarında üretilen,yaşanılan mekanlarda gereken standartlara sahip Alman Uzin ve Bostik Marka yapıştırıcılar ve yardımcı malzemeler kullanmaktadır.